Україна приєднається до відзначення Дня безпечного інтернету 2019
4 лютого 2019
4.02.2019

5 лютого 2019 року у світі буде відзначатися День безпечного інтернету, що святкується щороку на початку лютого впродовж останніх 16 років. Цього року святкування пройде під гаслом «Pазом для найкращого Інтернету». B різних містах України ініціативні групи, вчителі та організації проведуть прес-конференції, презентації та відкриті уроки на тему безпечного інтернету.

Ми зібрали основні події, які відбудуться в рамках святкування Дня безпечного інтернету. Організатори також закликають стежити за подіями в онлайні через хештеги #SaferInternetDay та #ДеньБезпечногоІнтернету.

Урок для підлітків «Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?»

Міністерство освіти та науки України разом з Уповноваженим Президента України з прав дитини, пропонують вчителям провести 5 лютого відкритий урок для учнів 7-11 класів під назвою «Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?»

Прес-конференція в УНІАН «День безпечного Інтернету: загрози і захист»

Інтернет Асоціація України проведе прес-конференцію на тему: «День безпечного Інтернету: загрози і захист». Подія відбудеться 5 лютого об 11:30 в УНІАН.

Під час заходу спікери обговорять питання балансу між свободою і безпекою в політиці провадження кіберзахисту в Україні; питання інфраструктури як елемент безпеки в Інтернеті, саморегулювання і інструменти захисту споживача, освітні механізми безпеки в інтернеті і тд.

Спікери: Олександр Данченко, Олександр Федієнко, Іван Пєтухов, Максим Тульєв, Віталій Мороз.

Урок на тему цифрових технологій для підлітків та молоді від Сisco

З ініціативи програми мережевих академій Cisco, Департаменту кіберполіції Національної поліції України та компанії ERC 5 лютого відбудеться онлайновий урок на тему безпечного використання цифрових технологій. Тривалість уроку – 45 хвилин. Цільова аудиторія уроку – учні 8-11 класів загальноосвітніх, професійно-технічних закладів освіти та студентів коледжів.

Круглий стіл до Дня безпечного інтернету від Google Україна у партнерстві з Міністерством освіти та науки України 7 лютого

Детальної інформації щодо події ще немає. Організатори обіцяють, що спікерами виступлять представники освітньої сфери, громадських організацій, закордонних представництв в Україні, влади, а також науковці. Розглянуть питання: протидія кіберзагрозам для установ освітньої сфери, екосистема безпечного Інтернету для дітей та підлітків, рівень кібербезпеки в Україні, кіберзахист сайтів державного сектору та інші присвячені безпеці у мережі.

А минулого року Google Україна нагадала про основні інструменти своєї компанії для онлайн-захисту користувачів.

Як безпечно користуватися сервісами Google та соцмережами, читайте оновлення від наших колег з Digital Security School 380, які публікують тематичні пости на День безпечного інтернету.

В Україні ключову роль у святкуванні Дня безпечного інтернету відіграє Центр кращого інтернету – неурядова організація, що ставить за ціль “просування безпечного використання цифрових технологій, розвитку та підтримки інформаційно-цифрового суспільства, просування культури та безпеки користування мережею інтернет”.

Довідка: День безпечного Інтернету щороку організовується мережами Insafe та INHOPE за підтримки Єврокомісії (Брюссель) Спрямована переважно на молодь та дітей, подія має на меті просування цифрової безпеки та грамотного використання цифрових технологій. У 2018 році до події приєдналися більш як 140 країн, й в ЄС запустили хештег #SaferInternet4EU. Вперше День безпечного інтернету був проведений у 2004 році.