Україна потрапила до 10 країн з найбільшим заробітком на Bitcoin
15 червня 2021
15.06.2021

Україна посіла десяте місце у рейтингу 25 країн з найбільшим прибутком на ринку біткоїнів у 2020 році.

Про це йдеться у дослідженні Chainalysis Inc. від 7 червня 2021 року.

Середній прибуток України на ринку біткоїнів за 2020 рік становить $0.4 млрд. Схожий рівень прибутку мають ще три країни: Нідерланди, Канада та В’єтнам.

Перше місце рейтингу посіли США ($4.1 млрд), друге — Китай ($1.1 млрд), третє — Японія ($0.9 млрд). За ними йдуть Велика Британія, Росія, Німеччина, Франція, Іспанія та Південна Корея.

Рейтинг країн з найбільшим заробітком на Bitcoin, джерело: Chainalysis Inc.

Для дослідження Chainalysis Inc. вимірювали потоки кожного обміну криптовалюти та приблизну загальну суму прибутку у доларах США, зароблену на активі (біткоїні), рахуючи різницю між вартістю активу, коли його знімали з платформи та отримували. Фахівці розподіляли ці прибутки (або витрати) за країною, базуючись на відсотку вебтрафіку акаунту кожної країни на сайті кожного обміну.

«Такий аналіз дає реальну оцінку прибутків, отриманих у 2020 році, від активів біткоїн-інвесторів кожної країни, хоча він не враховує прибутки від активів, які ще не знімали для обміну», — пишуть Chainalysis Inc.

Також дослідники Chainalysis Inc. додають, що біткоїн надає інвесторам доступ до активів, які приносять високий прибуток, що було б неможливо без нього, і це «має бути мотивуючим для світу криптовалют».

Як повідомлялося раніше, у щорічному звіті «Індекс свободи преси» від організації «Репортери без кордонів» Україна у 2021 році опустилася на 1 сходинку (97 місце) у порівнянні з минулорічними даними. Проте показник свободи слова покращився на 0,44 бали (32,96), у 2020 році він становив 32,52. Усього «Репортери без кордонів» проаналізували 180 країн.