Україна показала найвищу стійкість до дезінформації Росії і Китаю, а її громадяни здатні підробити застосунок «Дія». Огляд «Інтернет свободи» за жовтень 2021
3 листопада 2021
3.11.2021

У новому огляді «Інтернет свободи» розповідаємо про таке: дослідження від Thomson Reuters Foundation вказало на головні джерела новин для жителів України; Індекс захисту персональних даних від ГО «Інтерньюз-Україна» визнане як адаптація методології Ranking Digital Rights; що стало причиною глобального збою Facebook та які його наслідки для техгіганта.

Індекс захисту персональних даних-2021 від ГО «Інтерньюз-Україна» визнане як адаптація методології Ranking Digital Rights

Перше в Україні дослідження Індексу захисту персональних даних-2021 з'явилося у розділі Ranking Digital Rights Adaptations. Результати дослідження 20 провідних технологічних українських компаній щодо дотримання ними цифрових прав користувачів в аспекті захисту персональних даних презентували в Україні у вересні. Ділимося інсайтами щодо корпоративних політик таких компаній як Rozetka, Olx, Нова пошта, Kyivstar та інших.

Україна стійка попри інформування через соцмережі

Україна показала найвищу стійкість до дезінформації Росії та Китаю серед 10 досліджуваних країн у рейтингу «Індекс стійкості до дезінформації в Центральній і Східній Європі». Найслабшими в протистоянні зовнішнім інфозагрозам залишаються Білорусь та Молдова. Докладніше читайте в нашому матеріалі.

Індекс стійкості до дезінформації за трьома критеріями: стійкість суспільства (А), правового поля (В), простору медіа та діджитал (С)

Пошукові системи та соціальні медіа — два найпопулярніші джерела новин та інформації в Україні. Розповідаємо про головні тенденції поведінки аудиторії у соціальних мережах на основі дослідження «Медіаспоживання та аналіз аудиторії в Україні» від Фонду Томсон Ройтерз у співпраці з BBC Media Action.

Інфографіка Джерела новин. Джерело: звіт дослідження «Медіаспоживання та аналіз аудиторії в Україні»

РНБО взялося за Telegram. Центр протидії дезінформації при РНБО України склав перелік проросійських пропагандистських Telegram-каналів та персональних блогів, серед яких Klymenko Time, Vesti, «Шептун». Що з цим списком буде далі – невідомо. З повним списком можна ознайомитися у тут.

Глобальний збій Facebook

4 жовтня відбувся глобальний збій у роботі соціальних мереж Facebook та Instagram, який тривав майже шість годин. Через збій у роботі сервісів Facebook Марк Цукерберг втратив майже $6,5 млрд, а Telegram похизувався збільшенням користувачів на понад 70 млн. Більше про причини збою та його наслідки для техгіганта та користувачів, читайте у нашому матеріалі.

Критика техгігантів змушує їх змінюватися

Фото: Pixabay

З листопада 2021 року корпорація Google запроваджує заборону на просування і монетизацію контенту, що заперечує кліматичні зміни внаслідок діяльності людини і викидів в атмосферу.

Компанія Apple з січня 2022 року заборонятиме додавати до магазину App Store програми та застосунки, у яких не можна видалити обліковий запис.

Facebook оголосив про оновлення політики щодо цькування та утисків, сексуалізації та протидії харасменту. Тепер у соцмережі блокуватимуть скоординовані зусилля масового переслідування, спрямовані на окремих осіб, видалятимуть акаунти, які цілеспрямовано займаються атаками на політичних діячів, зокрема опозиціонерів, та блокуватимуть профілі і сторінки, у яких сексуалізують та висміюють будь-якого громадського діяча.

Клон застосунку «Дія» коштував 120 грн

Шахраї створили фейкову копію застосунку Дія. Додаток пропонували до продажу підліткам у фейковому Telegram-каналі «Дія» за 120 грн. Докладніше у матеріалі.

Читайте щоденні новини на тему цифрових прав та свободи інтернету на нашому сайті netfreedom.org.ua.