Україна піднялася в Індексі свободи преси
27 квітня 2020
27.04.2020

У Індексі свободи преси за 2020 рік Україна зайняла 96-те місце, піднявшись на 6 позицій. Такі дані оприлюднила міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів» у своєму щорічному звіті.

Україна потрапила в першу сотню країн за рівнем свободи преси попри те, що погіршила на 0,06 бала свій минулорічний показник (зараз — 32,52). Це сталося завдяки іншим країнам, які продемонстрували ще більше згортання свобод.

У звіті відзначили проблеми з фінансуванням суспільного мовника, сильну залежність медіа від олігархів. Проблемою залишаються і напади на журналістів.

«Стурбованість викликають такі питання як доступ до інформації, маніпулювання новинами, порушення конфіденційності джерел, кібератаки та надмірності у боротьбі з фейковими новинами, включаючи запропонований закон про боротьбу дезінформацією, який загрожує свободі преси», — йдеться в документі.

Сусідні Білорусь та Росія розмістилися в середині другої сотні, займаючи відповідно 153 та 149 місце. Країнами з найбільш вільною пресою є скандинавські країни — Норвегія, Фінляндія та Данія.

Нагадаємо, у Росії пройшла хвиля “цифрових” протестів. Юрист Роскомсвободи Саркіс Дарбінян прогнозує, що подібні “протести” можуть охопити всю країну, а інформація про авторів найбільш провокативних коментарів може передаватися правоохоронним органам РФ.