Учасники групи G7 рекомендують прийняти стандарти для штучного інтелекту
24 травня 2023
24.05.2023

Лідери країн Великої сімки закликали прийняти міжнародні технічні стандарти для технологій штучного інтелекту. Така думка була висловлена на фоні законодавчих ініціатив різних країн щодо регулювання штучного інтелекту.

Про це повідомляє Reuters.

Необхідність стандартизації підходів у регулюванні штучного інтелекту викликана тим, що бачення різних країн стосовно регулювання AI-технологій можуть відрізнятися, і це уже спостерігається у тих окремих ініціативах, які існують в різних країнах світу.

Під час зустрічі лідерів країн Великої сімки (G7) було заявлено, що досягнення «спільного бачення та мети надійного штучного інтелекту можуть відрізнятися», саме тому представники найрозвиненіших економік світу заявляють, що «керування цифровою економікою слід продовжувати оновлювати відповідно до з нашими спільними демократичними цінностями».

«Ми хочемо, щоб системи штучного інтелекту були точними, надійними, безпечними та недискримінаційними, незалежно від їхнього походження», — заявила президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

У заяві лідерів G7 окремо згадується генеративний штучний інтелект – додаток ChatGPT й наголошується на тому, що «потрібно негайно проаналізувати можливості та виклики генеративного штучного інтелекту».

Окрім того, глави урядів домовилися створити форум під назвою «Хіросімський процес штучного інтелекту» для обговорення питань, пов’язаних із генеративними інструментами штучного інтелекту. Подія пройде уже до кінця цього року, під час неї обговорюватимуться такі проблемні питання в розвитку штучного інтелекту як права інтелектуальної власності та дезінформація.

Стурбованість стосовно занадто швидкого розвитку штучного інтелекту та необхідність його врегулювання висловив глава компанії OpenAI Сем Альман під час слухань у Сенаті.