У ЄС створили підрозділ для швидкого кіберреагування
5 березня 2020
5.03.2020

Шість європейських країн, серед яких Литва, Естонія, Хорватія, Польща, Нідерланди та Румунія, створили спецпідрозділ Кібернетичні сили Євросоюзу швидкого реагування. Ініціювала створення спецпідрозділу була Литва.

“Відтепер міжнародна команда швидкого реагування (Cyber ​​Rapid Response Team, CRRT - ред.) перебуватиме у режимі очікування на декількох фізичних сайтах і готова негайно відреагувати на кібератаку в разі її виникнення”, – повідомляється на сайті Міністерства оборони Литви.

фото the Lithuania Tribune: підписання меморандуму

Меморандум про створення Кібернетичних сил був підписаний 4 березня у Загребі, Хорватія. Він уповноважує міжнародні команди працювати в різних юрисдикціях, визначаючи механізм CRRT, правовий статус, ролі та процедури.

Групи швидкого кіберреагування, до складу яких входитимуть цивільні та військові експерти, братимуть участь у розслідуванні великих кібер-інцидентів. Міжнародні команди на чолі з підписантами будуть працювати на ротаційній основі.

“Кожна країна стикається з проблемами кібербезпеки, але ми повинні об'єднати зусилля, оскільки кібер-війна вже триває і не має меж. Це конкретний приклад того, як країни ЄС невійськовими засобами можуть сприяти підвищенню безпеки Європи, підтримувати зусилля в справі оборони і стримування”, – зазначив міністр оборони Литви Раймундас Каробліс.

Міністр оборони Литви додав, що сім країн - Бельгія, Греція, Іспанія, Італія, Франція, Словенія та Фінляндія - отримали статус спостерігачів проекту, які згодом можуть стати повноправними учасниками Кібернетичних сил ЄС.

Нагадаємо, Державний департамент США виділив Україні майже 200 мільйонів гривень на розвиток кібербезпеки і планує інвестувати ще 720 мільйонів гривень впродовж наступних чотирьох років. Таке рішення було досягнуте за підсумками Третього кібер-діалогу між двома країнами.