У ВР зареєстрували законопроєкт про онлайн-реєстрацію місця проживання
6 травня 2021
6.05.2021

5 травня у Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт № 5463 «Проект Закону про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні», який запровадить онлайн-реєстрацію місця проживання.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на своїй сторінці у Facebook.

В інтерв'ю «Громадському радіо» Михайло Федоров повідомив: «Якщо ви хочете отримати будь-яку державну послугу, то її необов’язково отримувати за місцем проживання. Можна буде оформити пенсію без прив’язки до місця реєстрації. Це буде після прийняття закону, який ми вже зареєстрували у Верховній Раді. Коли закон буде прийнятий, ця послуга буде доступна для всіх українців, навіть для власників старих паспортів. Також після прийняття закону медпослуги можна буде отримати без прописки».

Послуга онлайн-прописки буде доступна як у додатку, так і на самому порталі «Дія». Згідно з законопроєктом також скасовуватиметься штамп у паспорті про прописку, надалі чиновники та держслужбовці перевірятимуть прописку людини в онлайн-системі, до якої Мінцифри надаватиме доступ.

Як повідомлялося раніше, Комітет з питань цифрової трансформації рекомендував Верховній Раді прийняти в другому читанні законопроєкт №3637 «Про віртуальні активи», що має легалізувати ринок цифрових валют в Україні. Як зазначає Олександр Борняков, заступник міністра з цифрової трансформації, доопрацьований законопроєкт включає актуальні міжнародні стандарти врегулювання операцій з віртуальними активами, які сприятимуть суттєвій детінізації цього ринку.