У США заборонили роботу найбільшої китайської телекомунікаційної компанії через загрозу національній безпеці
27 жовтня 2021
27.10.2021

26 жовтня Федеральна комісія зі зв'язку США анулювала ліцензію американського відділу найбільшої китайської телекомунікаційної компанії China Telecom. Обмеження пояснили міркуваннями щодо національної безпеки.

Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Федеральна комісія зі зв'язку США зазначила, що China Telecom — «суб’єкт використання, впливу та контролю китайського уряду і ймовірно змушена діяти згідно з його вказівками без достатніх легальних процедур та незалежної судової експертизи».

Регулятор додав, що контроль китайського уряду посилює ризики виникнення національної загрози через те, що провайдер телекомунікаційних послуг «збирає, зберігає, перериває та/або неправильно визначає американські комунікації».

Згідно з рішенням, China Telecom America має припинити надавати послуги у США протягом 60 днів.

«Рішення Федеральної комісії зі зв'язку США розчаровуюче. Ми плануємо працювати над усіма можливими варіантами та у той самий час продовжувати надавати послуги нашим клієнтам», — сказав журналістам видання Reuters речник China Telecom Americа, яка діяла у США протягом близко 20 років.

Про можливе блокування China Telecom America стало відомо у квітні 2020 року. Компанія увійшла до списку трьох китайських провайдерів телекомунікаційних послуг, які Федеральна комісія зі зв'язку США попередила про зупинення дії ліцензії через можливий ризик національної загрози.

Як повідомлялося раніше, корпорація Microsoft оголосила про припинення роботи соціальної мережі професійних контактів LinkedIn у Китаї. Причиною стало посилення контролю інтернету з боку влади.