У США представили законопроект, який забороняє дітям до 13 років користуватися соцмережами
2 травня 2023
2.05.2023

Новий федеральний законопроект встановлює у США мінімальний вік для використання соціальних мереж і вимагатиме від технологічних компаній отримання згоди батьків перед створенням облікових записів для підлітків.

Про це повідомляє CNN.

Законопроект має на меті подолати те, що політики, прихильники психічного здоров’я та критики технологічних платформ називають кризою психічного здоров’я, яку підживлюють соціальні мережі.

Відповідно до законопроекту, що отримав назву Закону про захист дітей у соціальних мережах (Protecting Kids on Social Media Act), соціальним платформам буде заборонено дозволяти дітям віком до 13 років створювати облікові записи або взаємодіяти з іншими користувачами. Водночас дітям все одно буде дозволено переглядати контент соціальних платформ без входу в обліковий запис.

Технологічні компанії, на які поширюється законодавство, також повинні будуть отримати згоду батьків або опікунів, перш ніж створювати нові облікові записи для користувачів віком до 18 років. Компаніям буде заборонено використовувати особисту інформацію підлітків для націлювання на них контенту або реклами, хоча вони можуть надавати обмежені цільові рекомендації підліткам, покладаючись на інші контекстуальні підказки.

Цей законопроект було представлено після того, як подібні законопроекти стали законами цього року в таких штатах, як Арканзас і Юта.

Розмовляючи з журналістами, сенатор від Гавайських островів Брайан Шатц, один з авторів федерального законопроекту, сказав, що Конгресу необхідно терміново захистити дітей від шкоди соціальних мереж.

«Соціальні медіа наткнулися на впертий, нищівний факт», — сказав Шатц. «Змусити дітей затримуватися на платформах і максимізувати прибуток — це засмутити їх — розлютити, схвилювати, налякати, зробити вразливими, змусити почуватися безпорадними, тривожними й зневіреними».

Більшість великих соціальних медіа вже забороняють дітям молодше 13 років доступ до своїх платформ. Ця вимога є результатом федерального закону про конфіденційність дітей, відомого як COPPA. Але дотримання цього обмеження було складним завданням.

Сенатори розуміють, що існуючі способи обмежувати неповнолітніх дітей в інтернеті надто легко обійти. Однією з наймасштабніших змін у технологічному ландшафті може бути законопроект, спрямований на створення урядової програми перевірки віку або отримання схвалення від батьків.

Нещодавно «Інтернет свобода» розповідала, що у штаті Арканзас була запроваджена обов’язкова перевірка віку для дітей-користувачів соціальних платформ.