У США оголосили надзвичайний стан через кібератаку на один з найбільших трубопроводів країни
11 травня 2021
11.05.2021

Уряд США оголосив надзвичайний стан після кібератаки хакерського угруповання DarkSide на один з найбільших трубопроводів країни Colonial Pipeline, що сталася 7 травня.

Про це повідомляє BBC.

Для кібератаки хакерське угруповання DarkSide використало шкідливу програму-вимагач та погрожувало оприлюднити близько 100 ГБ даних.

Приклад повідомлення, яке з’являється на сайтах, атакованих DarkSide. Джерело: ВВС

«Наша мета — заробляти гроші, а не завдавати шкоди суспільству», — прокоментували атаку DarkSide на своєму вебсайті у даркнеті.

Кіберугруповання має власний вебсайт, на якому міститься інформація, які сайти вони вже атакували та кодекс етики (враховуючи перелік організацій, в роботу яких не будуть втручатись у жодному разі). Як зазначає Джеймс Чаппелл, співзасновник Digital Shadows, компанії, яка допомагає боротись з кіберазагрозами, угруповання може походити з російськомовної країни, бо уникає атак на країни колишнього Радянського Союзу.

Через кібератаку Colonial Pipeline перекрила частину трубопроводу довжиною майже 9 тисяч кілометрів. Компанія транспортує близько 2,5 мільйони барелів палива на схід та південь Сполучених Штатів, зокрема забезпечує паливом штат Нью-Йорк і його найбільші аеропорти. «На сайті компанії йдеться, що загалом їхній трубопровід забезпечує доставку 45% усього палива на східному узбережжі країни»,зазначає «Голос Америки».

Президент США Джо Байден збільшив кількість часу, який водії-перевізники можуть проводити за кермом при транспортуванні палива. Влада країни також може тимчасово відмовитись від низки інших вимог для зменшення збитків від кібератаки та використовувати американські кораблі для перевезення палива та інших вантажів між американськими портами.

Вартість палива може зрости на 2-3%. Наслідки будуть гіршими, якщо процес відновлення триватиме довше, зазначає espreso.tv.

Карта поставки палива Colonial Pipeline. Джерело: ВВС

Як повідомлялося раніше, кіберфахівці Служби безпеки України заблокували масштабну кібератаку підконтрольного ФСБ Росії хакерського угруповання «Armageddon» на урядові ресурси України.