У США чоловік став кандидатом на вибори, щоб перевірити політики Facebook
4 листопада 2019
4.11.2019

Адріель Хемптон, маркетолог та активіст з США, протестуючи проти нових політик Facebook, зареєструвався кандидатом на пост губернатора Каліфорнії у соцмережі, щоб поширювати фейки, які не перевірятимуться на правдивість. Хемптон хоче, щоб Facebook переглянув нові правила.

твіт Хемптона

Як пише The New York Times, Facebook вже повідомив, що не дозволить Хемптону скористатися слабким підходом до політичної реклами, незважаючи на його статус кандидата.

Хемптон не планує ставати губернатором Каліфорнії, але так хоче перевірити лояльність платформи до політики та відсутність фактчекінгу їхніх політичних заяв. У коментарі CNN Business, Хемптон заявив, що використає свій новий статус кандидата для розміщення фальшивих оголошень у Facebook про президента Трампа, гендиректора Facebook Марка Цукерберга та інших керівників компанії.

“Я думаю, що соціальні мережі надзвичайно потужні, а Facebook має силу змінити вибори. Мабуть, це ОК брехати на Facebook, якщо ви не кажете, що це брехня”, – заявив Хемптон.

Зараз, за словами Хемптона, він вивчає свої правові варіанти, збирає пожертви та шукає кандидатів, готових розмістити неправдиві або оманливі реклами, які він поширюватиме від їх імені.

Раніше Кемпбелл Браун, керівник партнерства з новинами в Facebook та колишній журналіст телевізійних новин, захищав політику соцмережі, стверджуючи, що розкриття дезінформації - це роль преси, а не інженерів у техкомпанії.

Фактично нові правила соцмережі означають, що Facebook дасть політикам та їхнім кампаніям дозвіл розміщувати те, що вони хочуть, навіть якщо це неправдива чи оманлива інформація.

Нагадаємо, наприкінці жовтня сотні співробітників Facebook написали відкритий лист до керівництва компанії та Марка Цукерберга з критикою нещодавнього рішення соцмережі дозволити політикам публікувати будь-які повідомлення, навіть недостовірні. У листі співробітники просять керівництво Facebook переглянути нові правила.

31 жовтня засновник Twitter Джек Дорсі заявив, що у соцмережі більше не буде політичної реклами. Політики і надалі зможуть публікувати твіти, але їхня реклама буде заборонена. Нововведення почне діяти з 22 листопада.