У Сан-Франциско заборонили використовувати роботів для убивств
13 грудня 2022
13.12.2022

Місцеві органи влади Сан-Франциско заборонили поліції використовувати роботи на дистанційному управлінні для вбивства особливо небезпечних злочинців.

Про це повідомляє San Francisco Chronicle.

Декілька тижнів тому Наглядова рада Сан-Франциско дозволила поліції використовувати роботів на дистанційному управлінні для усунення особливо небезпечних озброєних злочинців.

Проте на фоні обурень правозахисників та спільноти, через тиждень це рішення було змінене. Під час першого голосування «за» проголосували 8 членів наглядової ради, а лише троє були проти. Протести вплинули на відміну рішення, проте не виключено, що така відміна може бути тимчасовою.

Планувалось, що роботи з дистанційним управлінням будуть використовуватися в екстренних випадках, до прикладу, коли наближення до небезпечного злочинця може призвести до ризику для полісмена, та й для пересічних громадян, а усунення злочинця повинно було відбуватися за допомогою вибухівки.

У поліції міста наразі є понад десяток роботів, які можуть вести відеорозвідку та розкидати бомби. Жоден із них не має зброї та бойових патронів, кажуть представники управління поліції, й у полісменів немає планів дозволяти роботам мати зброю. Однак нові дозволи передбачали, що роботи могли б отримати прикріплену вибухівку, щоб «увійти в контакт, вивести з ладу або дезорієнтувати озброєного чи небезпечного підозрюваного. В цьому випадку роботи, обладнані таким чином, могли б використовуватися лише в екстремальних обставинах, щоб запобігти подальшій втраті невинних життів».

Критики таких можливостей для поліції вважають, що це може в певних ситуаціях призвести до зловживань. А загальні зміни повинні бути спрямовані на те, щоб зменшити використання сили місцевими правоохоронцями, а не забезпечення їх новими інструментами насилля.

Як повідомлялося раніше, керівництво Сан-Франциско дозволило поліції використовувати камери спостереження.