У Росії заявили, що Apple визнала Крим російським
27 листопада 2019
27.11.2019

Василь Піскарьов, голова комітету Держдуми з безпеки та протидії корупції, заявив, що компанія Apple визнала Крим російським та внесе зміни у свої продукти. За словами Піскарьова про це стало відомо після зустрічі з представниками компанії у середу, 27 листопада, пише російський Інтерфакс.

"Apple внесла свої поправки в географічні назви суб'єкта (РФ, – ред.) – Крим – і міста федерального значення – Севастополя (в продуктах компанії, – ред.). (Назви, – ред.) приведені у відповідність з Конституцією РФ", – заявив Піскарьов.

Як пише видання, на зустрічі представники Apple показали візуальні докази внесення змін. Тепер, за словами Піскарьова, кожен, хто користується продуктами Apple на території Росії, заходячи у додаток "Карти" і обираючи на карті півострів Крим або будь-яке з міст, розташованих на ньому, побачить, що цей регіон відмічений як російський.

Глава комітету нагадав, що переговори на цю тему з представниками компанії Apple тривали з травня 2019 року.

На початку квітня Піскарьов і Левін зустрілися з директором ТОВ "Еппл Рус" Віталієм Морозько. Топ-менеджера запросили до Держдуми через некоректне відображення територіальної приналежності Криму і Севастополя в програмі "Карти" на пристроях Apple.

Нагадаємо, 1 листопада 2019 року у Росії набрав чинності закон про гарантування безпечного і сталого функціонування російського сегменту інтернету, більш відомий як закон про "суверенний рунет". Частина положень запрацює 1 січня 2021 року. Що змінилося із набуттям чинності закону, читайте на нашому сайті.