У Росії заблокували майже 20 VPN-сервісів
17 березня 2022
17.03.2022

Після заборони Instagram у Росії Федеральна служба з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій блокує VPN-сервіси. Не працюють вже майже 20 з них.

VPN блокується щоденно

15 березня голова комітету держдуми РФ з інформаційної політики, інформаційних технологій та зв’язку Олександр Хінштейн повідомив, що Роскомнагляд починає блокувати VPN-сервіси. Наразі не працюють вже близько 20. Зокрема Hola! VPN, ExpressVPN, KeepSolid VPN Unlimited, Nord VPN, Speedify VPN и IPVanish VPN.

«VPN щоденно блокується. Це не таке просте завдання, але воно виконується», — прокоментував Олександр Хінштейн.

Для чого нові обмеження та хто може обійти блокування

В першу чергу ця кампанія спрямована на те, щоб росіяни не могли зайти в соціальну мережу Instagram. З 14 березня вона заборонена в Росії через «поширення інформаційних матеріалів, що містять заклики для здійснення насильницьких дій щодо громадян рф, у тому числі військовослужбовців».

Втрата доступу до VPN-сервісів стосується лише звичайних громадян. Організації та компанії зможуть їх використовувати, якщо пройдуть перевірку Роскомнагляду.

Наслідки самоізоляції

Рішенням повністю обмежити доступ до Instagram російська влада самотужки знищує власну економіку. Український Forbes з посиланням на асоціацію рекламістів IAB Russia пише, що за минулий рік лише офіційні Instagram-блогери з РФ заробили $211,8 млн. При цьому фізичні особи платять 4% податку. Також виходить, що близько 255 000 мікроінфлюенсерів і майже 20 000 макроінфлюенсерів та мільйонників (дані на жовтень 2021-го) втратять чи не основний заробіток.

Ці блокування не перші

VPN-сервіси у Росії блокували і раніше: 2 вересня 2021 року регулятор заблокував діяльність 6 VPN-сервісів, зокрема Hola!VPN, ExpressVPN, KeepSolid VPN Unlimited, Nord VPN, Speedify VPN та PVanish VPN.

«Використання сервісів обходу блокувань призводить до збереження доступу до забороненої інформації та ресурсам та створює ризики для незаконної діяльності, у тому числі пов’язаної з розповсюдженням наркотичних речовин, дитячої порнографії, екстремізму та схильності до самогубства», — пояснили представники Роскомнагляду.

Раніше ми розповідали про те, що 4 березня Федеральна служба з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій заблокувала у Росії доступ до соцмереж Facebook та Twitter.