У Росії вперше застосували закон про неповагу до влади через образливе графіті на адресу Путіна
2 квітня 2019
2.04.2019

Роскомнадзор та Генпрокуратура РФ вперше застосували закон про неповагу до влади, вимагаючи від новинних сайтів видалити інформацію про образливе графіті на адресу Путіна. Про це повідомляє Роскомсвобода.

Джерело зображення: TJournal

Мова йде про новину, яка з’явилася у ярославському виданні «Яркуб». У ній видання з посиланням на свого кореспондента повідомляє, що напис, в грубій формі про Путіна зафарбували; поліція почала пошук того, хто її залишив.

Новина, яку вимагає видалити Роскомнадзор.

«Яркуб» повідомив, що Роскомнадзор двічі звертався до видання з вимогою видалити новину, але у жодному з повідомлень не зазначив суть претензій до видання.

«Ми розглядаємо ситуацію як акт цензури, причому абсолютно безпідставний. Від відповіді на питання, які закони ми порушили, глава ярославського Роскомнадзор ухилився», – написав у своєму телеграм-каналі «Яркуб».

Мінімум п’ять ярославських видань («Эхо Москвы» в Ярославлі, «Ярославский регион», «PRO Город», «Первый Ярославский»,«Московский комсомолец-Ярославль»), які також поширювали новину, видалили її, хоча стверджують – офіційних вимог від Роскомнадзору не отримували.

Інше російське видання Tjournal звернулося за коментарем до голови ярославського Роскомнадзора Євгенія Офіцерова, але він відмовився від коментарів і перенаправив запит до головного офісу відомства. Прес-секретар Роскомнадзора Вадим Ампелонський відповів TJ, що не знає, з чим пов’язано видалення матеріалів.

Нагадаємо, наприкінці березня ще один державний орган Росії – Росмолодь – отримав право блокувати сайти, які нібито підбурюють злочини серед дітей, без рішення суду. Рішення вступило в силу з 2 квітня 2019 року.