У Росії вимагають визнати проєкт Bellingcat «небажаною організацією»
28 липня 2021
28.07.2021

«Федеральне агентство новин» (РІА ФАН), пов'язане з прокремлівським бізнесменом Євгеном Пригожиним, заявило, що звернулося до Генпрокуратури РФ і ФСБ з проханням визнати проєкт Bellingcat «небажаною організацією».

Про це повідомляє Детектор медіа.

На думку РІА ФАН, Bellingcat є одним з головних рупорів антиросійської пропаганди, який «фінансується рядом західних НПО і фондів» і за час свого існування «відзначився вкидами, опублікованими в інтересах іноземних держав».

На думку РІА ФАН, Bellingcat маніпулюють поняттям права людини та становлять загрозу національній безпеці РФ, виставляючи її «злочинною державою». Це «підтверджується», продовжує видання, розслідуваннями Bellingcat.

Bellingcat — вебсайт журналістських розслідувань, що спеціалізується на фактчекінгу та розвідці відкритих джерел. Заснований e 2014 році британським журналістом і колишнім блогером Еліотом Гіґґінсом. Серед розслідувань Bellingcat матеріали про причетність російської влади до збиття боїнгу MH17, про отруєння ексофіцера ГРУ Сергія Скрипаля, про організацію вибухів на збройових складах в Чехії у 2014 році, про отруєння російського історика Володимира Кара-Мурзи-молодшого та письменника Дмитра Бикова. А також про отруєння російського опозиційного політика Олексія Навального.

Як повідомлялося раніше, Федеральна служба Росії з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій вимагає від компанії Google заблокувати Youtube-канали соратників російського опозиціонера Олексія Навального – Леоніда Волкова, Володимира Мілова і Георгія Албурова.