У Росії Вікіпедію маркуватимуть як порушника за статті про війну в Україні
21 липня 2022
21.07.2022

Федеральна служба з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій вимагатиме браузери маркувати посилання на онлайн-енциклопедію Вікіпедія через відмову ресурсу видаляти статті про війну в Україні.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на повідомлення Роскомнагляду.

«У зв’язку з невиконанням американською некомерційною організацією Wikimedia Foundation Inc. зобов’язання з видалення протиправної інформації, Роскомнаглядом ухвалене рішення про застосування заходів примусу у формі інформування пошуковими системами інтернет-користувачів про порушення іноземною особою російського законодавства»,— йдеться у заяві регулятора від 20 липня.

За словами представників Роскомнагляду, пошуковики будуть зобов’язані позначати ресурс як порушника російського законодавства, допоки той не видалить заборонені у РФ матеріали, зокрема ті, що містять «фейки про хід спеціальної військової операції на території України».

У відомстві нагадали, що до цього компанію Wikimedia Foundation штрафували за невидалення «протиправної інформації». Загальна сума штрафів, призначених судом, сягає близько $86,261 (5 млн рублів).

Як повідомлялося раніше, 29 березня російськомовна онлайн-енциклопедія Вікіпедія отримала чергове повідомлення-погрозу від Роскомнагляду через матеріали про війну в Україні.