У Росії пройшла хвиля “цифрових” протестів
21 квітня 2020
21.04.2020

Користувачі рунету в декількох містах Росії влаштували протести, використовуючи для цього сервіс “Яндекс.Навігатор”, повідомляє Роскомсвобода.

У Ростові-на-Дону користувачі влаштували “цифровий” протест місцевій владі через режим самоізоляції. Так, у додатку “Яндекс.Навігатор” біля будівлі уряду регіону з’явилися десятки коментарів з вимогами ввести надзвичайний стан або виплатити допомогу. Схожі коментарі залишали по всьому місту.

Режим загальної самоізоляції введений у Ростові-на-Дону з початку квітня. Невдоволення користувачів пов’язане з тим, що через рекомендаційний характер самоізоляції постраждалі від пандемії і ті, хто втратив роботу, не отримують необхідну соціальну допомогу.

Найчастіше користувачі залишають коментарі “дайте можливість працювати”, “чим платити кредит?”, “нагодуйте моїх дітей”.

Роскомсвобода пише, що коментарі учасників “цифрових” протестів у “Яндекс.Навігаторі” не модерувалися, хоча сам сервіс досить часто цензурується.

Подібні “протести” проходять також у Красноярську, Москві, Санкт-Петербурзі. Користувачі “пікетують”, залишаючи повідомлення у “Яндекс.Картах” за геолокаціями. У Єкатеринбурзі “цифровий” мітинг “розігнали” — “Яндекс” видалив всі коментарі.

Станом на 21 квітня до “цифрових” протестів долучилися Самара, Челябінськ, Нижній Новгород, Уфа, Оренбург, Ярославль, Казань, Саратов, Краснодар, Новосибірськ та інші міста РФ. В останньому користувачі використовують також додаток 2GIS.

Пізніше у “Яндексі” визнали видалення коментарів учасників онлайн-протесту у додатку. Представник “Яндекса” заявив, що коментарі, які не стосуються ситуації на дорогах або містять нецензурну лексику модеруються і видаляються.

“Якщо таких повідомлень забагато, час їх відображення на карті може автоматично скоротитися, аби не заважати навігації”, — повідомив представник компанії.

Юрист Роскомсвободи Саркіс Дарбінян прогнозує, що подібні “протести” можуть охопити всю країну, а інформація про авторів найбільш провокативних коментарів може передаватися правоохоронним органам РФ.

Раніше голова Служби безпеки України Іван Баканов вніс до Ради національної безпеки і оборони України пропозиції продовжити санкції проти російських соцмереж «Одноклассники» та «ВКонтакте» ще на 3 роки.