У Росії продовжують масово блокувати інтернет-сайти
9 серпня 2022
9.08.2022

За час війни проти України Роскомнагляд заблокував більше 130 тисяч онлайн-ресурсів.

Про це повідомляє Роскомсвобода.

Генеральний прокурор Росії Ігор Краснов повідомив про активізацію зусиль, спрямованих на нібито протидію поширенню до екстремізму та тероризму, масовим порушенням та фейковим новинам. У інтерв’ю російському «Коммерсанту» він сказав про задоволення більше 340 вимог щодо блокування інформації про «спеціальну військову операцію». У межах цих дій було заблоковано понад 138 тисяч інтернет-ресурсів.

У той же час фахівці Роскомсвободи підрахували, що в липні було заблоковано більше 5,3 тисяч сайтів та посилань. При цьому велика частина сайтів за рішенням Генпрокуратури блокується повністю по масці, тобто з усіма доменами та піддоменами, що їм належать.

Різниця в даних Роскомсвободи та інформацією від чиновника пояснюється тим, що не всі сайти, на які звернула увагу Генпрокуратура, потрапили в реєстр забороненої інформації. А саме в результаті аналізу Ігоря Краснова експерти Роскомсвободи озвучили свої підрахунки. Багато власників сайтів видаляють контент за вимогою Генпрокуратури, через це вони можуть потрапити в реєстр цієї структури, але не дійти до загальноросійського переліку забороненої інформації. Відповідно, така різниця в даних є додатковим доказом того, що російські структури, що займаються інтернет-цензурою, знищують будь-які спроби донести російській аудиторії версію подій в Україні, яка відрізняється від офіційної.

Пояснюючи принципи роботи російських державних структур, Артем Козлюк, керівник «Роскомсвободи», наголосив на повній непрозорості діяльності по блокуванню онлайн-ресурсів.Наразі зовсім неочевидно, чи сам Роскомнагляд доповнює реєстр новими сайтами, чи все ж він погоджує внесення сайтів в реєстр з Генпрокуратурою.

У перелік заблокованих час від часу потрапляють й українські ресурси. До прикладу, напередодні стало відомо, що Російська Федеральна служба з нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій та масових комунікацій заблокувала херсонське видання «МОСТ».

Як повідомлялося раніше, у Росії обмежили доступ до платформ Patreon та Grammarly.