У Росії планують прирівняти образи в інтернеті до публічних
13 травня 2020
13.05.2020

Депутати від “Єдиної Росії” внесли до Державної Думи Росії законопроєкт, яким образа в інтернеті прирівнюється до публічної. На сайті парламенту РФ текст документ з’явився 12 травня, повідомляє Радіо Свобода.

Якщо образа була оприлюднена не лише в медіа, а й в “інформаційно-телекомунікаційних мережах”, в тому числі і в інтернеті, у законопроєкті пропонують її вважати публічною.

Російські депутати також хочуть змінити поняття “образи” і до вже чинного у РФ визначення “приниження честі й гідності іншої особи, висловленої в непристойній формі” додати “або іншої принизливої, такої, що ображає суспільну мораль”.

За законопроєктом штраф за подібну образу буде від 5 до 10 тисяч рублів (від 1815 до 3630 грн - ред.) для громадян, від 50 до 100 тисяч для чиновників і від 200 до 700 тисяч – для юридичних осіб.

Крім того, передбачається покарання для чиновників за “образу громадян” — штраф і заборона працювати на державній посаді до одного року.

Раніше у Росії пройшла хвиля “цифрових” протестів. Користувачі рунету в декількох містах РФ влаштували протести, використовуючи для цього сервіс “Яндекс.Навігатор”.