У Росії Meta визнали «екстремістською організацією». Деталі судового рішення
22 березня 2022
22.03.2022

21 березня Тверський суд Москви визнав компанію Meta, яка володіє Facebook, Instagram та WhatsApp, екстремістською організацією та заборонив її діяльність у Росії.

Ще 4 березня регулятор заблокував доступ до соцмереж Facebook та Twitter. Тоді офіційною причиною стала нібито «дискримінація російських ЗМІ». Пізніше на території Росії Роскомнагляд заборонив і соцмережу Instagram через «заклики до насильства проти росіян».

Тоді ж Генпрокуратура РФ висунула вимогу визнати компанію Meta екстремістською організацією. Рішення прийняли через те, що Facebook та Instagram тимчасово дозволили користувачам у деяких країнах закликати до насильства щодо російських військових, а також бажати смерті президентам РФ та РБ.

Під час суду представник Генпрокуратури уточнив, що у разі заборони Meta у Росії користувачів Facebook та Instagram не каратимуть за обхід блокувань. Проте РФ щоденно блокує VPN-сервіси, не працюють вже майже 20 програм.

Уточнення не стосується публікації дописів, що висловлюють думку, відмінну від точки зору уряду. За поширення «екстримістського» контенту судитимуть.

Також до відповідальності можуть притягнути за діяльність в інтересах Meta, зокрема замовлення платних послуг, включно з розміщення реклами, здійснення будь-яких платежів у використанні корпорацій або публічну демонстрацію її логотипа.

Оператори зв’язку, провайдери інтернету та пошуковики відтепер зобов’язані маркувати Meta як заборонений ресурс та обмежувати доступ. Тим, хто цього робити не буде, загрожують «багатомільйонні штрафи».

Заборонні заходи не зачеплять WhatsApp.Генпрокуратура РФ вважає, що у месенджері відсутня «функція з публічного поширення інформації».

Як повідомлялося раніше, 4 березня Державна Дума Росії ухвалила законопроєкт щодо покарання за поширення «фейків» про російських військових в Україні і, як наслідок, ще більше ізолювала себе в інформаційному полі. У Росії припинили роботу Радіо Свобода, CNN, BBC, Bloomberg та соцмережа TikTok.