У Росії існують окремі підрозділи, що займаються винятково кібератаками щодо України, — СБУ
9 березня 2021
9.03.2021

Російські спецслужби мають підрозділи, які займаються винятково кібератаками щодо України та проводять деструктивні інформаційні операції проти України.

Про це повідомив Ілля Вітюк, начальник управління департаменту кібербезпеки СБУ, під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Культура. Медіа. Туризм».

СБУ зібрала доказову базу, що вказує на координацію Росією дій низки організацій, які здійснювали кібератаки на інформаційні ресурси українських органів державної влади.

«Є визначені підрозділи, спеціалізація яких – конкретно Україна. Тобто це їхня робота, люди за це отримують заробітну плату», – прокоментував Ілля Вітюк.

За його словами, ці підрозділи використовують телеканали, інформаційні портали, соцмережі, поштові сервіси, Telegram-канали, фабрики тролів та окремих блогерів для антиукраїнської пропаганди і дестабілізації ситуації.

У 2020 році департамент кібербезпеки СБУ заблокував понад дві з половиною тисячі спільнот у соціальних мережах з мільйонною аудиторією, понад 20 ботоферм з потужністю більш ніж 60 тисяч акаунтів та нейтралізував понад 600 кібератак і кіберінцидентів на інформаційні ресурси органів державної влади.

Також «СБУ оголосила про підозри окремим блогерам та адміністраторам Telegram-каналів, зокрема щодо державної зради і розпалювання національної ворожнечі та ненависті», - додав начальника управління департаменту кібербезпеки СБУ.

Нагадаємо, що 1 березня Служба безпеки України зупинила роботу ботоферми з понад 18 тисячами акаунтів, що діяла за вказівками Росії.