У РФ зобов’язали встановлювати «Яндекс» за замовчуванням на всіх комп’ютерних пристроях
28 вересня 2021
28.09.2021

Уряд Російської Федерації додав «Яндекс.Браузер» та антивірус від компанії «Лабораторія Касперського» до переліку програм, які необхідно встановлювати перед продажем комп’ютерів, ноутбуків та системних блоків.

Про це йдеться у розпорядженні уряду РФ.

Згідно з документом, «Яндекс.Браузер» потрібно буде обов’язково встановлювати на пристроях з операційними системами Windows, macOS і Linux. Антивірус Kaspersky Internet Security — на комп’ютерах та ноутбуках Windows.

Крім того, розпорядження зобов’язує розробників робити «Яндекс» пошуковиком за замовчуванням.

Нововведення почне діяти від початку 2022 року.

Раніше у списку обов’язкових для попереднього встановлення програм був лише пакет офісних застосунків «Мій офіс», який належить компанії «Нові хмарні технології». Як повідомляє Медіазона, майже половина компанії належить «Лабораторії Касперського».

Закон про обов’язкове попереднє встановлення російського програмного забезпечення на смартфони, комп'ютери та телевізори Smart TV Державна Дума Росії підписала у листопаді 2019 року. Він почав діяти у квітні 2021 року.

За продаж техніки без визначених програм ритейлерам загрожує штраф до 200 тисяч рублів (близько $2757).

Як повідомлялося раніше, Twitter, Facebook і WhatsApp оскаржили в апеляційній інстанції штрафи, призначені їм російським судом за порушення законодавства про локалізацію даних росіян на території РФ.