У Південній Дакоті держслужбовцям заборонили TikTok
2 грудня 2022
2.12.2022

Губернаторка штату вважає, що той факт, що сервісом володіє китайська компанія, є загрозою національній безпеці

Про це повідомляє Bloomberg.

Цього тижня губернаторка Крісті Ноєм видала указ, що забороняє використання TikTok державними органами, співробітниками й підрядниками, що співпрацюють з держструктурами на робочих пристроях. Своє рішення вона пояснила загрозою національній безпеці, яку представляють «операції TikTok по збору даних користувачів».

Дерслужбовцям заборонено не лише використання платформи, але й завантаження додатку й навіть відвідування сайту на будь-якому робочому пристрої, підключеному до інтернету.

Аргументуючи своє рішення, Крісті Ноєм стверджує, що материнська компанія ByteDance через TikTok може отримати контроль над даними користувачів, що зберігаються на мобільних пристроях. Мова йде про історію переглядів, місцезнаходження й натиснення клавіш. На її думку ByteDance може використовувати цю інформацію для різних незаконних речей, в тому числі – для крадіжки інтелектуальної власності.

«Через наш серйозний обов’язок захищати приватні дані громадян Південної Дакоти ми повинні негайно вжити цих заходів»,- так прокоментувала Крісті Ноєм своє рішення. - «Я сподіваюся, що інші штати підуть за прикладом Південної Дакоти, і Конгрес також повинен вжити ширших заходів».

TikTok останнім часом стикається з ворожим ставленням з боку політиків і чиновників США. Білий дім, Конгрес і Комітет з іноземних інвестицій у США вивчають можливості блокування або обмеження роботи цього додатку через негативні його наслідки для національної безпеки. Міністерка фінансів Джанет Єллен так само висловила занепокоєння щодо TikTok. «Я думаю, що існують законні побоювання щодо національної безпеки», — сказала Єллен.

На додаток до загального занепокоєння з приводу TikTok, офіційні особи США стурбовані його політикою збору даних і його відносинами з китайським урядом. Це заставляє сенаторів США задуматись про повну заборони додатку. Натомість представники TikTok стверджують, що вони готові досягти компромісу з офіційними особами США, яке дозволить додатку залишитися в країні.

Як повідомлялося раніше, TikTok назвали найбільшим крадієм даних американців – таку заяву зробив директор ФБР Крістофер Рей.