У Meta запевнили, що з контентом українських профілів працюють лише українські модератори
27 грудня 2023
27.12.2023

Більше того, у Meta підкреслили, що у компанії немає модераторів, які працюють з Росії.

Таку відповідь в компанії надали за запит видання Forbes, журналісти якого намагались дізнатись особливості модерування контенту українських користувачів.

Інтерес до механізмів модерування виник на фоні особливо частих випадків блокувань окремих дописів та акаунтів українських користувачів Facebook та Instagram.

В компанії Meta пояснили, що загальна кількість працівників, які займаються безпекою контенту, складає 40 тисяч, з них 15 тисяч – це модератори або рецензенти контенту. Вони працюють в різних країнах світу. Проте у компанії немає модераторів, які працюють з Москви, більше того, у Meta ніколи не було офісу у Росії. Таку відповідь надала прес-служба компанії на запит журналістів.

Основний офіс, який займається Україною та іншими країнами Центральної та Східної Європи, розміщено у Варшаві.

Для аналізу контенту компанія Meta використовує алгоритми штучного інтелекту та модераторів. При цьому в компанії підкреслили, що україномовний контент модерують носії мови, тобто люди, які розуміють, що саме пишуть українські користувачі.

У відповіді Meta є ще одне цікаве уточнення. За словами представників компанії, число скарг ніяким чином не впливає на рішення про видалення контенту. Навіть за умови великої кількості скарг, якщо допис нічого не порушує, то його не будуть видаляти, а користувача ніхто не блокуватиме.

Попри те, що на початку війни Meta змінила правила щодо контенту та послабила вимоги до так званої «мови ненависті» для українців та жителів ще декількох країн світу, масові блокування, часто неаргументовані та незрозумілі, стали справжньою проблемою для українських блогерів. Відповідь Meta лише частково дала відповідь на те, як відбувається робота з контентом, проте жодна соціальна платформа, і Meta не виключення, не розкриває точних алгоритмів модерації.

У Meta лише уточнили, що на початку війни компанія створила Центр спеціальних операцій (Special Operations Center), який допомагає оперативніше боротися з дезінформацією.

Раніше «Інтернет свобода» розповідала, як Meta заблокувала сторінку ведучої «Телебачення Торонто»