У Львові зупинили роботу «ботоферм» для викрадення особистих даних працівників СБУ
23 квітня 2021
23.04.2021

23 квітня правоохоронці Львова викрили діяльність «ботоферм», які використовувались для спроби викрадення персональних даних працівників Служби безпеки України.

Про це повідомляє пресслужба Львівської обласної прокуратури.

З допомогою «ботоферм» розслилали спам у месенджері на особисті номери працівників. У повідомленнях містилося посилання на вебресурс, після переходу на який завантажувався архівний документ із вірусом. Він надавав доступ до інформації на уражених пристроях, зокрема до log-файлів з ключами доступу до банківської системи, поштових сервісів та облікових записів соціальних мереж тощо.

Під час проведення обшуків за адресами розташування спеціального обладнання вилучено понад тисячу SIM-карток українських мобільних операторів, GSM шлюзи на 78 онлайн-каналів, комп’ютерне обладнання зі шкідливим програмним забезпеченням, мобільні пристрої та флеш-накопичувачі.

Наразі досудове розслідування триває та встановлюються особи, причетні до організації діяльності «ботоферм».

Як повідомлялося раніше, 31 березня працівники Служби безпеки України заблокували мережу ботоферм, які поширювали дописи з фейковою інформацією щодо вакцинації, а також підтримували терористичні організації «Л/ДНР». Ботоферми фінансували з території Росії через електронні гаманці санкційних платіжних систем.

1 березня СБУ зупинили роботу ботоферми з понад 18 тисячами акаунтів. Ботоферма працювала на замовлення кураторів з Росії. Її метою було вплинути на результати минулорічних місцевих виборів в Україні.