У Латвії заборонили трансляцію телеканалу «Россия-РТР» через мову ненависті щодо України
9 лютого 2021
9.02.2021

Національна рада з електронних ЗМІ Латвії (NEPLP) 8 лютого прийняла рішення заборонити на рік трансляцію телеканалу «Россия-РТР» на території країни, що почне діяти з 15 лютого.

Про це повідомив міністр культури України Олександр Ткаченко у Telegram.

Однією з причин заборони стало вживання мови ненависті щодо України в ефірах програм телеканалу. Так у програмі «60 хвилин», за даними Радіо Свободи, ведуча «називає Україну терористичною країною, а її колишнього президента Петра Порошенка — терористом». Інше порушення помітили у програмі «Недільний вечір з Володимиром Соловйовим». Як повідомляє регулятор, в ефірі цієї програми неодноразово звучали заклики до війни. До того ж Володимир Соловйов, ведучий програми, висловлювався «дуже агресивними, ворожими, образливими та грубими словами на адресу гостей програми, які представляли українську сторону та українців».

«Програмам, що розпалюють ненависть і закликають до війни, немає місця на території Латвії. «Россия-РТР», яка вважається головним телевізійним каналом пропаганди Кремля, перетнула всі кордони, і ми захищали, захищаємо та захищатимемо свій інформаційний простір і в майбутньому», — прокоментував Івар Аболіньш, голова Національної ради з питань електронних ЗМІ.

Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України, підтримав рішення щодо блокування телеканалу. «Правильний, виважений крок. Я особливо вдячний латвійським партнерам за те, що однією з причин рішення стала мова ненависті щодо України», — написав міністр у Twitter.

Скріншот

«Беручи до уваги нещодавні кремлівські заяви, що для просування в Україні так званого «русского мира» використовуватиметься м'яка сила, думаю, це гарний приклад й для інших країн, що не підтримують мову ворожнечі, поважають демократичні цінності та виступають за незалежність інших держав», — написав міністр культури України Олександр Ткаченко у Telegram.

Скріншот

Речниця МЗС Росії Марія Захарова назвала заборону трансляції каналу «Россия-РТР» «грубим порушенням зобов'язань Риги щодо забезпечення свободи слова».

Нагадаємо, що раніше РНБО України заблокувала телеканали Віктора Медведчука.