У Криму “суд” оштрафував кримськотатарського активіста через пост у «ВКонтакте» за 2013 рік
4 липня 2019
4.07.2019

У анексованому Криму (м. Судак) 2 липня 2019 року затримали кримськотатарського активіста Сеяра Емірова за розміщення відеоролика у «ВКонтакте» за 2013 рік. “Суд” РФ визнав активіста нібито “винним та призначив штраф у 1500 рублів (близько 621 грн – ред.)”.

Як повідомляє Детектор медіа з посиланням на “Кримську солідарність”, кримськотатарський активіст Еміров був звинувачений за статтею про «виробництво і розповсюдження екстремістських матеріалів».

“Цей відеоролик був розміщений на моїй сторінці в соціальній мережі ВКонтакте з 2013 року, але на той момент ми знаходилися в іншому правовому полі, і цей ролик не входив у список заборонених екстремістських матеріалів. Через деякий час я перестав користуватися своєю сторінкою в Вконтакте, з причини втрати пароля. Щодо даного відеоролика, після додавання його в розділ відео я його більше не дивився”, – повідомив під час “судового засідання” Еміров.

Не дивлячись на те, що наразі Еміров не користується своєю сторінкою у “ВКонтакте” і не визнав себе винним за терміном давності розміщення відеоролика, “суд” покарав кримськотатарського активіста штрафом у півтори тисячі рублів.

Нагадаємо, у червні 2019 року Національна рада з питань телебачення та радіомовлення звернулася до Google через блокування на YouTube трансляцій та матеріалів кримськотатарського телеканалу «ATR T». Телеканал отримав від платформи вимогу видалити зі свого YouTube-каналу деякі матеріали через скарги Роскомнадзору, стверджуючи, що розміщені програми порушують закон РФ про інформацію, інформаційні технології та про захист інформації. У своєму листі до Google Нацрада наголошує, що мовлення українських медіа знаходиться виключно під юрисдикцією України, а єдиним регулятором може бути лише Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення.