У Києві вперше пройшов Марш рівності онлайн
22 червня 2020
22.06.2020

21 червня у Києві щорічний Марш рівності вперше відбувся онлайн. Організатори створили інтерактивну карту в сервісі Google Maps з 14 різнокольоровими мітками вздовж Хрещатика. О 14:00 21 червня учасники Маршу рівності отримали можливість самостійно створювати мітки зі слоганами та додавати фотографії з плакатами.

Карта зібрала 5 987 переглядів та понад 1250 міток.

Учасники онлайн-маршу залишали на карті гасла “Бути різними добре разом!”, “Права людини понад усе!”, “Любов поза гендерними стереотипами”, “Різні - рівні”.

Попри те, що цього року Марш проходив онлайн, противники ЛГБТ все одно намагалися “використати нацистську та неонацистську символіку, разом із закликами до насилля на віртуальній мапі маршу”.

Співорганізаторка Маршу Руслана Панухник у коментарі Радіо Свобода розповіла ріст хейтерської комунікації зі сторони праворадикальних угруповань «Традиція і порядок», «Національний спротив» та інших.

“За останні кілька тижнів сталося чимало інцидентів у кіберпросторі: хакерами було заблоковано сайти гей-організацій, в закритих пабліках поширено персональні дані низки активістів з командою «фас!» тощо. Будь-який прайд – онлайн чи офлайн – щороку працює як мішень”,– повідомив Святослав Шеремет, координатор з політики та законодавства Національного ЧСЧ-консорціуму.

Раніше ініціаторки флешмобу #ятобінедорогенька заявили, що вже два роки потерпають від кібербулінгу.