У Херсоні окупанти захопили чотири телекомпанії, п’ять радіокомпаній та сім провайдерів — Нацрада
19 травня 2022
19.05.2022

Окупанти захопили чотири телекомпанії, п’ять радіокомпаній та сім провайдерів у Херсоні. Про це повідомила голова Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим’юк під час марафону «Єдині новини» 17 травня.

«У Херсоні чотири телекомпанії так би мовити, віджато агресором, п’ять радіокомпаній, сім провайдерів», – розповіла Ольга Герасим’юк.

Мовлення «під маркою ВТВ плюс»

Днями у Херсоні відновилось мовлення «під маркою ВТВ плюс». В ефірі цього каналу наприкінці квітня вийшло кілька інтерв’ю Володимира Сальда, колишнього мера Херсона і нардепа, який перейшов на бік росіян і проголосив себе «очільником Херсонської області» від окупаційної влади. Йому оголосили підозру в державній зраді. «ВТВ Плюс» входить до Національної асоціації медіа. За словами виконавчої директорки НАМ Катерини М’ясникової, канал припинив мовлення 2 травня після того, як окупанти намагалися нав’язати йому свою редакційну політику, а до того намагався висвітлювати події нейтрально.

Наразі телекомпанію захопили окупанти. Керівництво «ВТВ плюс» повідомило Нацраду про захоплення студії та приміщення, та попросило вжити заходів щодо тимчасового призупинення дії ліцензії.

«Радио России» замість «Армія FM»

Як уточнили «Детектор медіа» у пресслужбі Нацради, зараз на частоті 99FM мовить «Радио России». На цій частоті виходила радіостанція «Армія FM», яка припинила мовлення у перші дні березня після окупації Херсону.

Ольга Герасим’юк також додала, що під час гарячої фази війни Україна втратила 284 частоти, а до цього 800 частот.

Пропагандистський канал «Таврія»

Голова Нацради повідомила про наміри окупантів організувати мовлення власного каналу під логотипом «Таврія». Тому вона застерегла мешканців окупованих територій і порадила бути пильними, навіть якщо новий канал мовитиме українською.

Раніше регулятор повідомляв, що росіян підтримав мелітопольський телеканал «МТВ плюс», який почав ретранслювати російський телеканал. Інтернет-провайдер SmartNET із Каховки, за даними Нацради, надає доступ до заблокованих в Україні російських сайтів і телеканалів.

У Нацраді вважають, що наразі потребують можливості анульовувати ліцензії компаній-колаборантів за власним рішенням із проведенням спрощеної процедури перевірки.

Як повідомлялося раніше, військові РФ розікрали філію «Суспільне Херсон» та створюють пропагандистський канал. Пропагандисти вже провели власне перше «розслідування» про формування Суспільним ненависті до росіян.