У Франції за допомогою штучного інтелекту та супутникових знімків виявили неплатників податків
31 серпня 2022
31.08.2022

Інструмент, створений Google та Capgemini, допоміг французьким податковим структурам проаналізувати аерофотознімки, порівняти їх із базами даних земельних реєстрів та виявити незадекларовані басейни.

Про це повідомляє The Guardian.

Французькі податківці за допомогою штучного інтелекту знайшли більше 20 тисяч незадекларованих басейнів лише у дев’яти департаментах, які започаткували пілотний проект по запровадженню цього інструменту. Загалом це дозволило податківцям зібрати додаткових 10 млн євро у вигляді штрафів. Попри те, що інструмент від Google та Capgemini часто помиляється, його використання визнали вдалим і планують його продовжувати.

Будівництво приватного басейну повинно супроводжуватись повідомленням податкової служби і сплатою податків. За басейн площею у 30 квадратних метрів його власники мусять платити біля 200 євро на рік. В останні роки, в період пандемії Covid, кількість приватних басейнів у Франції значно збільшилась.

У планах французької податкової служби – використання штучного інтелекту для виявлення інших незадекларованих об’єктів, в тому числі прибудов та веранд. При цьому французькі урядовці не приховують, що програмне забезпечення, яке використовувалось для пошуку басейнів, може часто помилятись і не завжди точно ідентифікувати об’єкти.

Проект із виявлення басейнів за допомогою аерофотознімків деякі експерти назвали суперечливим через нівелюванням правами на приватність фотографій помешкань. Окремі претензії звучали з приводу використання технологій Google – компанії, яка має давні податкові суперечки з урядом Франції.

Як повідомлялося раніше, у Франції Національна комісія у справах інформаційних технологій і прав людини (CNIL) оштрафувала компанію Google на 50 млн євро за порушення закону про персональні дані (GDPR)