У Facebook з'явилася фейкова сторінка видання “Бабель” з політичною рекламою
6 квітня 2020
6.04.2020

1 квітня у Facebook була створена фейкова сторінка інтернет-видання “Бабель”, на якій публікують політичну рекламу про вибори міського голови Києва. Про це повідомив головний редактор “Бабеля” Євген Спірін на своїй сторінці в Facebook. Передруків матеріалів видання на фейковій сторінці не має.

Співзасновниця “Бабеля” Катерина Коберник додала, що реклама з фейкової сторінки вела на телеграм-канал про київську владу з матеріалами проти народного депутата від «Слуги народу» Миколи Тищенка і міського голови Києва Віталія Кличка.

скріншот фейкової сторінки

У коментарі “Детектор медіа” Євген Спірін розповів, що скарги про порушення авторських прав і про фейкову сторінку вже подали до Facebook. У підтримці редакцію попередили, що скарги прийняті, але через навантаження у зв’язку з коронавірусом вони розглядатимуться довше.

Нагадаємо, 27 березня 2020 року компанія Facebook повідомила про запуск в Україні програми перевірки контенту на правдивість. Партнерами Facebook стали проект VoxCheck від VoxUkraine та StopFake, сертифіковані незалежною Міжнародною мережею фактчекінгу (International Fact-Checking Network).