У додатку “Дія” з’явиться електронна прописка
21 травня 2020
21.05.2020

В Україні з’явиться електронна прописка. Міністерство цифрової трансформації розробляє електронну прописку для дорослих у додатку “Дія”.

Як повідомляється на Facebook-сторінці “Дії”, для оформлення е-прописки дорослим (від 14 років) потрібно буде заповнити заяву та внести дані на порталі, отримати згоду власника чи співвласника житла та сплатити адміністративний збір.

Зазначається, що у “Дії” батьки дитини (до 14 років) зможуть заповнити заяву на порталі і того ж або наступного дня (крім вихідних) змінити реєстрацію місця проживання.

“Голосування, пільги та соцвиплати, страхування авто, призначення пенсії — для всього цього потрібно мати зареєстроване місце проживання. Навіть у разі вступу до школи чи дитсадка перевага також надається дітям за місцем реєстрації”, — йдеться у повідомленні.

Раніше Кабінет міністрів України узаконив цифровий паспорт громадянина у додатку “Дія”. Відповідно до постанови уряду, цифрові внутрішній та закордонний паспорти у застосунку вважатимуться аналогами паперових документів.