У Держспецзв‘язку пояснили вимкнення каналів «Еспресо», «Прямий» і 5-й
10 травня 2022
10.05.2022

9 травня Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України пояснила, що причина вимкнення цифрового ефіру телеканалів «Еспресо», «Прямий» і 5-й — виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України про трансляцію спільного марафону.

Про це йдеться у відповіді відомства на запит журналістів «Детектор медіа», надісланий 4 квітня, у день вимкнення каналів. Видання зокрема запитувало, хто прийняв рішення про відключення цифрового ефіру трьох каналів і як це рішення мотивоване.

«На початку вересня березня РНБО ухвалила рішення про трансляцію телемарафону “Єдині новини” (рішення Ради національної безпеки і оборони України від 18 березня 2022 року “Щодо реалізації єдиної інформаційної політики в умовах воєнного стану”, введене в дію Указом Президента України від 19.03.2022 № 152). Мета цього рішення – забезпечити людей доступом до правдивої, об’єктивної та перевіреної офіційної інформації про перебіг війни та ситуацію в країні. Доступ до цього телемарафону мали і мають всі канали будь-якої форми власності. Концерн виконує це рішення: на всіх наявних частотах мовлення відповідно до встановленого графіку мовлення триває трансляція телемарафону “Єдині новини”», — йдеться у відповіді Держспецзв’язку.

Служба повідомила, що Концерн РРТ «…є державним оператором телерадіомовлення, радіорелейного та супутникового зв'язку. КРРТ діє винятково в межах визначених повноважень», а з 24 лютого працює в умовах воєнного стану «стану відповідно до вимог Закону України "Про правовий режим воєнного стану", Указу Президента України від 24.02.2022 № 64 "Про введення воєнного стану в Україні" та інших нормативно-правових і організаційно-розпорядчих актів, нормативних документів. Частина цих актів мають обмежений рівень доступу».

«Детектор медіа» 16 квітня звернувся із такими ж запитами до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення та Міністерства культури та інформаційної політики. Відповіді редакція дотепер не отримала.

Раніше ми розповідали про деталі припинення мовлення телеканалів «Еспресо», «Прямий» та «5 канал» у цифровому ефірі.