У даркнеті з’явилася база даних мільйонів користувачів Telegram
24 червня 2020
24.06.2020

У даркнеті опублікували базу з даними мільйонів користувачів Telegram. База зі злитими даними займає 900 мегабайт та містить номери телефонів і унікальні ідентифікатори мільйонів користувачів месенджера. Файл містить дані з акаунтів понад 40 мільйонів користувачів, повідомляє Meduza із посиланням на «Код Дурова».

Журналісти Meduza перевірили нікнейми зі злитої бази і знайшли у ній номери телефоні реальних людей, в тому числі працівників редакції.

У Telegram підтвердили існування такої бази. Компанія пояснює, що така інформація збирається через вбудовану функцію імпорту контактів при реєстрації. В той же час у пресслужбі Telegram кажуть, що більша половина злитих акаунтів вже не актуальні.

Пресслужба компанії також повідомила, що 70% контактів у базі належить користувачам з Ірану, ще 30% — з Росії.

“Аналіз даних з цих баз показує, що додаткові заходи, які ми ввели наприкінці літа 2019 року у відповідь на скарги користувачів з Гонконгу виявилися ефективними. Більша частина акаунтів цієї бази містить вже неактуальні дані. Це говорить про те, що минулого року нам вдалося значно знизити масштаб та швидкість таких зловживань. Крім того ми додали налаштування «Хто може додавати мене в контакти за номером телефону», що дозволяє приховати зв'язок між персональним акаунтом й номером телефону”, — заявила пресслужба Telegram.

Нагадаємо, у травні Telegram-бот опублікував базу з даними понад 26 мільйонів водійських посвідчень українців. Кого підозрюють у зливі та чи причетна до цього “Дія” читайте за посиланням.