У Чехії планують посилити закон про фейки
7 лютого 2023
7.02.2023

У Чеському кримінальному кодексі можуть з’явитися статті, що криміналізують умисне поширення дезінформації. В цьому випадку винні в цьому порушенні відповідатимуть у суді й можуть отримати тюремний термін.

Про це повідомляє Euractiv.

В країні стали обговорювати проект плану змін до кримінального кодексу. Ці плани передбачають внесення умисного поширення дезінформації до кримінального кодексу і, відповідно, встановлення кримінальної відповідальності за це правопорушення.

Окрім того, новий проект кримінального кодексу повинен буде уточнити правовий статус дезінформації.

«Існує велика кількість експертних дискусій щодо того, чи достатньо чинного кримінального законодавства для розгляду випадків дезінформації», — сказав уповноважений чеського уряду з питань ЗМІ та дезінформації Міхал Клім. За його словами, нові поправки до кримінального кодексу не лише наведуть лад в цьому питанні в правовому полі й посилять відповідальність за поширення фейків, але й нададуть владі додаткових важелів впливу з сайтами, які займаються поширенням фейків. Ймовірно, нові закони дозволять чеській владі блокувати сайти, які поширюють дезінформацію і загрожують національній безпеці. Проте поки що йдеться про те, що такі категоричні заходи застосовуватимуться до фейків, які поширюються з-за кордону.

Окрім обговорення новинок законодавства, чеський уряд планує збільшити інвестиції в боротьбу з фейками. Так планується, що некомерційним організаціям, які борються з дезінформацією, виділять 2 мільйони євро, ще 4 мільйони євро — чеським засобам масової інформації.

Раніше «Інтернет свобода» розповідала, що в жовтні в Туреччині було прийнято закон, який передбачає ув’язнення журналістів і користувачів соціальних мереж на термін до трьох років за поширення «дезінформації».