У Білорусі затримали майже 30 осіб за підписку на «екстремістські» Telegram-канали
28 жовтня 2021
28.10.2021

25 жовтня у Гомелі силовики затримали майже 30 людей за підписку на «екстремістські» Telegram-канали.

Про це повідомляє правозахисний центр «Весна».

Затриманим висунули звинувачення за статтею 19.11 КпАП Республіки Білорусь – «Розповсюдження інформаційної продукції, що містить заклики до екстремістської діяльності або пропаганду такої діяльності».

За інформацією правозахисників, одну із затриманих, 22-річну студентку та дочку активістів Вячеслава та Зої Змитровичів Яніну, під час трихвилинного суду засудили до 15 діб перебування у слідчому ізоляторі.

Силовики чекали на дівчину біля школи, де вона працює, та спочатку пропонували їй поїхати з ними як свідок. Вона попросила надіслати їй офіційну повістку. Тоді Яніну заштовхали в автомобіль, відібрали телефон та під загрозою розправи дізналися пароль від нього.

На початку жовтня уряд Білорусі затвердив постанову, яка дозволяє карати користувачів месенджерів і соціальних мереж, які читають «екстремістів». Документ надає право розглядати таких людей як учасників незаконних формувань. Максимальне покарання за відповідною статтею в країні становить сім років позбавлення волі.

Як повідомлялося раніше, 11 жовтня суд у Мінську всьоме арештував Сергія Крупеніча та Анастасію Крупеніч-Кондратьєву на 15 і 14 діб відповідно за «поширення екстремістських матеріалів».

15 жовтня Суд Центрального району Мінська визнав екстремістським Telegram-канал білоруської лідерки Світлани Тихановської «Платформа Голос | Новини».