У Білорусі визнали екстремістським видання «Наша Ніва»
28 січня 2022
28.01.2022

Міністерство внутрішніх справ Білорусі визнало екстремістським опозиційне видання «Наша Ніва».

Про це повідомляє МВС Білорусі.

«Екстремістським формуванням визнано групу громадян з числа ПІУП «Сородичі» (газета «Наша Нива»), яка об'єдналася за допомогою інтернет-ресурсів, у тому числі у соціальних мережах та месенджерах», - йдеться у заяві.

«Визнання нашого видання екстремістським говорить більше про тих, хто таке рішення ухвалив, ніж про саму "Нашу Ніву". Стандарти журналістики "Наша Ніва" не змінить, ми це гарантуємо», - зазначила директорка видання Анастасія Ровда у коментарі Zerkalo.io.

Директорка видання також додала, що редакція вірить, що влада Білорусі змінить курс і скасує рішення, спрямовані на обмеження прав громадян, у тому числі й рішення щодо «Нашої Ніви».

У листопаді 2021 року телеграм-канал «Нашої Ніви» було включено до списку екстремістських матеріалів.

8 липня 2021 року доступ до сайту nn.by було обмежено. Того ж дня у кількох працівників «Нашої Ніви» пройшли обшуки. За ч. 1 ст. 342 КК РБ («Організація чи підготовка дій, що грубо порушують громадський порядок, або участь у них») було затримано головного редактора газети Єгора Мартиновича, керівника відділу реклами Андрія Скурка, головного бухгалтера Ольга Раковича та головного редактора журналу «Наша історія» Андрія Динька.

За ґратами досі залишаються Єгор Мартинович та Андрій Скурко. Білоруські правозахисники визнали їх політв'язнями.

Як повідомлялося раніше, 23 грудня Міністерство внутрішніх справ Білорусі визнало «екстремістським формуванням» інтернет-ресурси білоруської служби «Радіо Свобода».