У Білорусі пропонують законодавчо закріпити поняття фейків
20 січня 2020
20.01.2020

Міністр інформації Білорусі Олександр Карлюкевич запропонував внести в законодавство країни поняття fake та deepfake. З такою ініціативою він виступив в рамках проєкту «Експертне середовище» — «Deepfakes: новий виклик інформаційній безпеці», де обговорили технології створення фейків та глибинних фейків, повідомляє Загальнонаціональне телебачення Білорусі.

На думку міністра, такі зміни якраз на часі, бо фейки є серйозною загрозою, яку необхідно оцінити, аби ефективно їй протидіяти. “Якщо сьогодні ми до цього не підготуємося, то завтра може бути вже запізно”, - заявив Карлюкевич.

Він, посилаючись на соціологічні опитування, заявив, що зараз найбільший вплив на пересічного білоруса іде через соціальні мережі. Тому всі, хто мають вплив не тільки на єдине інформаційне середовище, але й відповідають за інформаційну безпеку, повинні задуматися, що можна протиставити цій загрозі. В тому числі і в законодавчому полі.

“Незважаючи на те, що частина суспільства вважає, що нововведення обмежують свободи і права на споживання інформації, в парламенті потрібно обговорювати цю тему з тієї точки зору, що таке явище існує”, - сказав міністр інформації Білорусі.

Нагадаємо, 17 січня 2020 року Міністерство культури, молоді та спорту презентувало законопроєкт про протидію дезінформації. За словами заступника міністра Анатолія Максимчука головна мета закону - захист інформаційного простору України від дезінформації і гібридних загроз.