У Білорусі обмежили доступ до сайту допомоги потерпілим під час акцій протестів Probono.by
17 травня 2021
17.05.2021

Міністерство інформації Білорусі заблокувало доступ до вебсайту інформаційного центру допомоги потерпілим під час мирних акцій протестів Probono.by.

Про це повідомляє білоруська служба Радіо Свобода.

Наразі вебсайт доступний лише з використанням сервісу VPN. Також проєкт досі доступний у мобільних застосунках таких як Viber та Telegram.

Probono.by — це волонтерський проєкт, де небайдужі громадяни виступають з ініціативою допомогти політичним в’язням та потерпілим під час акцій протестів.

Як повідомляє Радіо Свобода, раніше Міністерство інформації обмежувало доступ до низки вебсайтів незалежних ЗМІ, зокрема Радіо Свобода, Єврорадіо, Белсат тощо. Крім того, низку Telegram-каналів у державі оголошено «екстремістськими», і зараз забороняється надсилати звідти інформацію під загрозою адміністративного переслідування.

Також у квітні 2021 року, за інформацією Детектор медіа, Міністерство інформації Білорусі обмежило доступ до сайту disidentby.com, який публікував інформацію про політичних в’язнів та способи допомоги їх сім’ям.

Як повідомлялося раніше, у 2020 році білоруський уряд найчастіше вдавався до таких підходів використання інформаційно-комунікаційних технологій проти протестувальників:

  • відключення інтернету на час організації великих протестних акцій, блокування доступу до конкретних сайтів та платформ;
  • відстеження та арешти модераторів локальних чатів у Telegram з подальшою “крадіжкою” протестних чатів;
  • заведення кримінальних справ проти адміністраторів великих каналів, як-то НЕХТА, утримання під арештом політичних блогерів;
  • відстеження протестної активності протестувальників через соцмережі з метою подальшого затримання й арештів протестувальників;
  • публікація дезінформації та компромату щодо учасників протестів через інструменти ІКТ, зокрема провладні Telegram-канали;
  • просування провладних наративів через соцмережі та інші інструменти інтернету;
  • використання банківської системи для блокування рахунків протестувальників, які отримали фінансову допомогу від фондів солідарності, як-то by_help.