У 2022 році понад 4,2 млрд людей у світі постраждали від інтернет-цензури
23 січня 2023
23.01.2023

Минулого року 19 країн світу ввели обмеження щодо використання інтернету їх громадянами.

Такі дані представлені у звіті компанії Surfshark

Загальна кількість країн світу, що мають обмеження щодо доступу в інтернет, досягла у 2022 році 32. Автори звіту підкреслюють, що авторитарні країни обмежили інтернет та соціальні мережі, щоб зберегти своє правління та взяти під контроль громадянські заворушення, опозиційні політичні партії та свободу слова загалом.

Лідерами щодо запровадження інтернет-цензури у 2022 році стали Росія, Іран на Індія. В розрізі континентів регіоном, де найбільш активно обмежують інтернет, продовжує бути Азія. А тут безперечним лідером є Індія. На цю країну приходиться понад 76% всіх обмежень, які були запроваджені після протестів у штаті Біхар. Іран запровадив інтернет-цензуру після смерті дівчини через невідповідне носіння хіджабу. Що стосується Росії, то тут основним чинником, який дав старт масовим блокуванням, стала війна проти України. Росія стала одним з регіонів, де запроваджені обмеження тривали найдовше.

Що стосується обмежень доступу до соціальних платформ, то авторитарні уряди найбільш активно блокують Facebook, друге й третє місця займають Instagram та TikTok. Окрім перерахованих вище країн, ці соцмережі обмежують такі країни як Азербайджан, Вірменія та Іорданія.

Загалом у 2022 році від онлайн-обмежень у світі постраждало 4,2 млрд людей.

За даними експертів Surfshark, загальнонаціональні збої в роботі інтернету є найбільш строгою та руйнівною з економічної точки зору формою цензури.

Для свого дослідження експерти Surfshark використовували дані неурядових організацій, що займаються захистом цифрових прав, серед них NetBlocks, AccessNow и Freedom House, а також інформацію з медіа.

Попереднє дослідження Surfshark дозволило оцінити рівень доступності інтернету в Україні.