Twitter протидіє дезінформації: соцмережа співпрацюватиме з AP та Reuters
4 серпня 2021
4.08.2021

2 серпня соціальна мережа Twitter заявила про початок співпраці з інформаційними агенціями The Associated Press (AP) та Reuters для протидії дезінформації шляхом популяризації достовірного контенту.

Про це йдеться у блозі Twitter.

«ЗМІ допоможуть Twitter надавати більше контексту та довідкової інформації про теми, які спричиняють велику кількість твітів. Соцмережа сподівається, що це протидіятиме поширенню оманливої інформації», — пояснюють MediaSapiens.

За словами команди Curation Twitter, ключовими аспектами програми стануть:

Покращення контексту. Вірогідно, що «Тренди» зможуть надавати більше контексту до твітів про події. Крім того, збільшиться кількість посилань на джерела з достовірною інформацією.

Проактивне ідентифікування дискусій від самого виникнення. Платформа планує надавати більше контексту щодо дискусійних тем ще до того, як вони стають віральними.

Підвищення ефективності розпізнавання дезінформації. Twitter отримуватиме фідбек від AP та Reuters щодо потенційно фейкової інформації. Зокрема, інформаційні агенції перевірятимуть твіти, які користувачі-учасники програми Birdwatch, позначають як неточні.

Це перший випадок, коли Twitter офіційно співпрацює з інформаційними організаціями з метою популяризації достовірної інформації на своєму сайті, зауважують MediaSapiens.

Наразі Twitter бореться з дезінформацією шляхом використання, зокрема, трендів, які додають контекст, та позначок, що надають достовірну інформацію.

Як повідомлялося раніше, Twitter тимчасово заблокував акаунт представниці Республіканської партії Тейлор Грін за дезінформацію про коронавірус та антивакцинаторські меседжі.