Twitter, Facebook і WhatsApp оскаржили російські штрафи
24 вересня 2021
24.09.2021

Twitter, Facebook і WhatsApp оскаржили в апеляційній інстанції штрафи, призначені їм російським судом за порушення законодавства про локалізацію даних росіян на території РФ.

Про це повідомляє Укрінформ.

«Апеляційні скарги на рішення мирового суду щодо WhatsApp, Twitter, Facebook надійшли до Таганського суду Москви», — повідомили в суді.

У своїх скаргах компанії просять скасувати призначені їм раніше великі штрафи.

У серпні районний суд у Москві оштрафував соціальні мережі Facebook, Twitter та месенджер WhatsApp за відмову зберігати дані про російських користувачів у Росії. Facebook та Twitter уже отримували штраф за це рік тому, натомість для WhatsApp це вперше.

Facebook оштрафували на 15 мільйонів рублів (близько 5 мільйонів гривень), Twitter отримав штраф у сумі на 17 мільйонів рублів (близько 6 мільйонів гривень), WhatsApp оштрафований на 4 мільйони рублів (близько 1,4 мільйона гривень).

Тоді Роскомнагляд вимагав від IT-гігантів виконання вимоги закону про локалізацію персональних даних, який був ухвалений у Росії в 2015 році. Згідно з ним, кожен сервіс, на якому російські користувачі залишають будь-яку інформацію про себе, зобов’язаний зберігати ці дані на серверах, фізично розташованих усередині країни.

Як повідомлялося раніше, суд Таганського району Москви оштрафував компанію Google LLC на 3 млн руб. (майже $41 тис.) за відмову локалізувати дані користувачів у Росії.