Туреччина заблокувала Twitter після критики уряду
9 лютого 2023
9.02.2023

Після скарг на повільну офіційну реакцію на землетрус уряд заблокував доступ до Twitter – основного джерела спілкування для родичів жертв, постраждалих і рятувальників.

Про це повідомляє BalkanIsight.

Уряд Туреччини зробив це непублічно, проте найбільш очевидна причина обмеження доступу до Twitter - зростаючий гнів громадськості щодо реакції уряду президента Реджепа Тайіпа Ердогана на землетруси. Принаймні два великих провайдери в країні заблокували цю соцмережу – мова йде про TurkTelekom і Turkcell.

«Твіттер обмежено в #Turkey; основні інтернет-провайдери обмежують доступ, що недопустимо, коли громадськість активно використовує цю платформу після серії смертоносних землетрусів», – повідомили представники компанії NetBlocks, яка стежить за обмеженнями глобальної мережі.

За словами представників NetBlocks, мережеві дані вказують на те, що блокування здійснювалося за допомогою програмного забезпечення, встановленого телекомунікаційними провайдерами.

Уряд не робив публічних анонсів і ніяк не коментував обмеження в роботі Twitter. Натомість експерти й політики критикують це рішення уряду через те, що саме Twitter був основним джерелом комунікації для багатьох людей, які шукали тих, хто вижив, а також для учасників рятувальних операцій.

Деякі користувачі Twitter з Туреччини звернулися по допомогу до генерального директора Twitter Ілона Маска – вони затегали його у своїх повідомленнях і таким чином намагалися звернути його увагу на проблему.

Туреччина має історію введення обмежень у соціальних мережах під час надзвичайних ситуацій і серйозних інцидентів.

У жовтні парламент Туреччини прийняв широке законодавство, спрямоване на боротьбу з дезінформацією, яке передбачало кримінальну відповідальність за поширення фейків.