Три роки в’язниці за антиукраїнські дописи в «Одноклассниках»: суд призначив чоловікові покарання за заклики до повалення влади
10 серпня 2021
10.08.2021

4 серпня Чернігівський апеляційний суд призначив тюремне покарання у вигляді трьох років позбавлення волі Андрію Новокрещенову, який у забороненій соціальній мережі «Одноклассники» поширював антиукраїнські заклики.

Про це повідомляє MediaSapiens.

В «Однокласниках» чоловік 18, 30 жовтня і 13 листопада 2019 року закликав провести народний референдум щодо об’єднання руських земель та створення могутньої єдиної держави Русі у складі європейської частини Росії, Білорусі та північного й південно-східного регіонів України. Він також закликав провести «народний референдум за створення нової країни», у якій будуть жити «свободные русские люди без бандеровцев и западных прихвостней».

Текст одного з дописів Андрія Новокрещеного, джерело: «Судовий репортер»

«Автор статті натякає на бажаний ним сценарій та результат проведення вказаного "народного референдуму", а саме, референдум повинен пройти подібно до псевдореферендумів на Донбасі та в Криму. Вказані заклики є закликами інклюзивної дії, тобто такими, що не виключають мовця з майбутньої діяльності», — зазначається у вироку суду.

Деснянський суд Чернігова в квітні 2021 року призначив чоловікові три роки позбавлення волі, але звільнив від відбуття тюремного покарання з випробувальним терміном один рік. В апеляції прокуратура оскаржила це умовне покарання, і скаргу схвалили. «На переконання колегії суддів, саме таке покарання є необхідним і достатнім для його виправлення та попередження вчинення ним нових кримінальних правопорушень», — зауважили в суді.

До цього, у 2018 році, Андрію Новокрещенову призначили дворічний умовний термін за заклики до повалення влади. Як повідомляє «Судовий репортер», його засудили за подібний злочин — заклики в соцмережах до повалення чинної влади і позбавлення влади «кривавого диктатора» Петра Порошенка.

Андрій Новокрещенов — уродженець села Кизил-Озек Алтайського краю, РФ, який має українське громадянство.

Як повідомлялося раніше, кіберфахівці Служби безпеки України викрили розгалужену мережу ворожих агітаторів, що поширювали у соцмережах заклики до зміни меж держкордону та захоплення влади в Україні.