Трамп знімає санкції з китайського технологічного гіганта Huawei
1 липня 2019
1.07.2019

Президент США Дональд Трамп після зустрічі з лідером Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпіном вирішив зняти санкції з Huawei та відновити поставки американськими компаніями технологічного обладнання для китайського технологічного гіганта.

Фото: Reuters

Як пише The Washington Post, про своє рішення Трамп заявив на прес-конференції після саміту G20.

“Американські компанії зможуть продавати своє обладнання Huawei. Я дав їм свій дозвіл. Наші компанії були дуже засмучені, але ми знімаємо заборону. Ми дозволяємо співпрацювати та говоримо про обладнання, яке не шкодить національній безпеці”, – заявив президент США.

Пізніше голова Національної економічної ради Білого дому Лоуренс Кудлоу в ефірі телеканалу Fox News заявив, що про повну амністію мова не йде. За словами Кудлоу, на поставку товарів загального призначення міністерство торгівлі США тимчасово надасть низку додаткових ліцензій. Голова Національної економічної ради Білого дому також додав: “Ми не вважаємо, що ці випадки зачіпають питання національної безпеки США”.

Нагадаємо, 15 травня 2019 року президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан через загрозу комп’ютерним мережам країни від “іноземних ворогів”. І того ж дня підписав указ, яким заборонив американським компаніям використовувати телекомунікаційне обладнання, вироблене фірмами, що можуть створювати ризики для Сполучених Штатів. І хоча назви фірми в указі не було, одначе було зрозуміло, що йдеться про Huawei.

А 16 травня Департамент торгівлі США додав компанію Huawei і 68 афілійованих з нею компаній до “чорного списку”, що означало пряму заборону продавати компанії комплектуючі, якщо на це немає ліцензії з боку американського Бюро промисловості та безпеки.