Трамп запровадив тимчасову заборону на в'їзд трудових мігрантів. Як це стосується техгігантів
24 червня 2020
24.06.2020

22 червня президент США Дональд Трамп ввів обмеження на 60 днів на в'їзд багатьом категоріям трудових мігрантів. Відповідний документ є на сайті Білого дому. Це розпорядження набуває чинності 24 червня.

Обмеження розповюджується на такі візи:

  • L-1 для працівників американських компаній, які переводяться з-за кордону в офіс у США;
  • H-1B для працівників високої кваліфікації (цим видом робочих віз користуються працівники техкомпаній);
  • H-2B для низькокваліфікованих працівників несільськогосподарської галузі;
  • J-1 для студентів за обміном;
  • а також візи H-4 для подружжя.

Як це стосується техгігантів

Заборона поширюється на робочі візи, якими користуються техкомпанії.

Адміністрація Трампа заявила, що цей крок дасть працівникам США доступ до додаткових 525 000 робочих місць. Втім сектори з великою кількістю віз, зокрема H-1B, на які діє тимчасова заборона, мають тенденцію до низького рівня безробіття.

Дослідники стверджують, що заборона нових віз навряд чи допоможе економіці США оговтатися від пандемії. Натомість керівники техкомпанії кажуть, що це витіснить висококваліфікованих техпрацівників та потенційних інноваторів до інших країн.

Найчастіше візами такого типу користуються працівники Microsoft, Amazon, Apple, Intel, Google and Facebook, пише Wired.

"Імміграція зробила величезний внесок у економічний успіх Америки, зробивши її світовим лідером у галузі технологій, а Google компанією, якою вона є сьогодні. Розчарований сьогоднішнім рішенням – ми продовжуватимемо працювати над розширенням можливостей для всіх”, – написав у своєму Twitter гендиректор техкомпаній Alphabet та Google Сундар Пічаї, який сам іммігрував до США з Індії.

В той же час, техгалузь вже давно критикують за використання віз H-1B, які дозволяють наймати працівників за меншу заробітну плату, ніж вони можуть платити громадянам США.

Політика імміграційних обмежень адміністрації президента призвела до різкого скорочення кількості візових заявок, що затверджуються щороку. Втрати США можуть стати виграшем для Канади, де зростає кількість технічних працівників.

Раніше гендиректор техкомпаній Alphabet та Google Сундар Пічаї розповів, як компанія перебудувала роботу працівників в умовах пандемії, як COVID-19 вплине на світ, а також про технологію відстеження користувачів, співпрацю з Apple та антимонопольні перевірки компанії.