Трамп хоче, аби Верховний суд дозволив йому знову блокувати користувачів у своєму Twitter
27 серпня 2020
27.08.2020

Білий дім просить Верховний суд США скасувати рішення суду нижчої інстанції відповідно до якого Дональд Трамп не може блокувати доступ користувачам до своєї особистої сторінки у Twitter. Таке рішення було прийнято у липні 2019 року Апеляційним судом у Нью-Йорку на підставі першої поправки до Конституції США, що гарантує громадянам свободу слова.

Запит Білого дому у липні 2020 року поновить дискусії щодо використання президентом соцмереж, пише CNBC.

Апеляційний суд відмовився переглядати своє рішення у березні 2020 року.

У своєму клопотанні юрист Джефрі Уолл заявив суду, що апеляційна комісія належним чином не змогла відрізнити офіційні повідомлення президента у Twitter від дописів особистого характеру та його рішення блокувати користувачів, з якими він не погоджувався.

«Здатність президента Трампа використовувати функції особистого акаунта Twitter, включно з функцією блокування, не залежить від його президентського кабінету. Блокування користувачів в акаунті @realDonaldTrump в Twitter – це особисте рішення Дональда Трампа. Воно не пов’язане з правами та обов’язками держави», – йдеться у клопотанні юристів Білого дому.

Уолл також переконаний, що рішення Апеляційного суду заважатиме посадовцям "захищати свої облікові записи в соцмережах від цькування, тролінгу чи мови ненависті без судового нагляду".

Як пише CNBC, якщо Верховний суд погодиться на слухання у цій справі, швидше за все вони почнуться з жовтня, а рішення прийматиметься до червня 2021 року через місяці після листопадових президентських виборів у США.

Минулого року Міністерство юстиції США розкритикувало справу заявивши, що Twitter Трампа не є місцем громадської дискусії з державним діячем, а всього лише місце, де він висловлює власну думку з тих чи інших питань. Втім Апеляційний суд тоді постановив: Twitter-аккаунт Трампа – це офіційний обліковий запис, з допомогою якого президент США робить заяви щодо своєї політики, тож блокування громадян заборонені. Судді також були переконані, що Twitter-аккаунт Трампа містить «усі атрибути офіційного державного облікового запису» і «є одним з основних засобів Білого дому для ведення офіційної роботи».