TikTok загрожує штраф у Великобританії через порушення конфіденційності дітей
27 вересня 2022
27.09.2022

Британська служба із захисту конфіденційності виявила, що китайська ByteDance Ltd, власник сервісу TikTok, не забезпечила достатній рівень захисту даних дітей.

Про це повідомляє Bloomberg.

Згідно з попередніми висновками британської служби із захисту конфіденційності, TikTok, ймовірно, не отримав згоди батьків від неповнолітніх, які використовують його платформу. Окрім того, компанія не надала користувачам інформацію у легкому для розуміння вигляді, а також обробляла спеціальні категорії персональних даних, як то відомості про расу чи етнічну приналежність без законних підстав.

Офіс інформаційного комісара (ICO) хаявив, що провайдери онлайн-сервісів повинні забезпечувати конфіденційність даних, проте TikTok не справилась з цією вимогою. Великобританії озвучив наміри щодо майбутнього штрафу для TikTok в розмірі 27 мільйонів фунтів стерлінгів ($28,91 млн) – ця сума була отримана як 4% від річного доходу компанії, саме таке положення фігурує у регламенті GDPR, законі ЄС, яким послуговувався інформаційний комісар Великобританії.

В TikTok заперечили всі звинувачення і заявили про незгоду та плани щодо оскарження у встановлений законом час.

Велокибританія – не єдина країна, яка перевіряє діяльність TikTok саме в контексті використання сервісом даних неповнолітніх. Зараз на стадії завершення знаходиться ще одне розслідування в Ірландії, в якому теж йдеться про ймовірне зловживання компанією відносно до дитячих даних. Це розслідування знаходиться на завершальній стадії і його висновки будуть озвучені найближчим часом.

Як повідомлялося раніше, Каліфорнія наближається до остаточного прийняття законопроекту про безпеку дітей в Інтернеті