TikTok загрожує блокування в Європі
24 січня 2023
24.01.2023

Комісар ЄС із питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон попередив TikTok про можливе блокування через невідповідність додатку правилам ЄС, які існують для цифрових платформ.

Про це повідомляє Bloomberg.

Тьєррі Бретон вимагає, щоб китайський додаток активізував свої зусилля, спрямовані на те, щоб дотримуватися нещодавно прийнятого Закону ЄС про цифрові послуги. Ця вимога була озвучена під час відеозустрічі між Бретоном та керівництвом TikTok.

Відповідно до Закону про цифрові послуги (Digital Service Act – DSA), вимоги якого компанії повинні виконати до 1 вересня, великі інтернет-платформи повинні будуть забезпечити виконання довгого списку правил модерації контенту або зіткнутися зі штрафами в розмірі до 6% їхнього річного доходу. Інший вид покарання – блокування таких платформ в країнах ЄС.

«Ми без вагань застосуємо повний обсяг санкцій, щоб захистити наших громадян, якщо перевірки роботи TikTok не покажуть повної відповідності новому європейському законодавству», — наголошує Бретон та додав, що саме TikTok буде однією з перших цілей перевірки виконання закону DSA, тому він рекомендує компанії подбати про виконання нових європейських законів до встановленого дедлайну.

Китайський додаток для перегляду коротких відео в останні місяці зіткнувся з проблемами у США та з претензіями про те, що співробітники компанії мали доступ до даних американців, в тому числі – персональної інформації окремих журналістів. Уряд США також побоюється того, що популярний додаток може маніпулювати вмістом, який бачать американські користувачі та працювати під впливом Комуністичної партії Китаю.

«Одним із найбільш серйозних побоювань є те, що дані, зібрані цією платформою, можуть бути використані для політичної чи економічної вигоди інших країн», — прокоментував претензії до TikTok Тьєррі Бретон. «Мова може йти про використання даних для цільової реклами або політичних маніпуляцій, що може мати значний вплив на політичний ландшафт нашого континенту».

Наприкінці минулого року Сенат США проголосував за вимогу заборонити TikTok на пристроях держслужбовців.